beach

Mixxxerx

TÝDEN.CZ

18. 6. 2019
Rubrika: O cestách

Možnosti levného cestování, které využívám

Autor: Tomáš Osinek

01.10.2018 17:15

Všichni se dneska poohlížejí po netradičních způsobech poznávání cizích zemí a kultur. Mnoho lidí pochopilo, že cesta k poznání místních tradic, zvyklostí a běžného dne nevede přes organizované zájezdy s cestovkou ani průvodce. Možností, jak na cestě opravdu proniknout do každodenního života místních je dneska spousta a to, že ušetříte, že se naučíte nejrůznější věci a získáte mnoho nečekaných přátel, je vlastně vedlejším produktem.

Couchsurfing

Tou první platformou, která začala sdružovat lidi, kteří chtějí cestovat odlišně, byl a je Couchsurfing. Internetová stránka, kde člověk může nezištně ubytovat cestovatele nebo naopak zdarma přespat u kohokoli doma po celém světě nabízí skvělou příležitost udělat si v cizí zemi přátele, poznat, jak se místní doopravdy živí a jak přemýšlí, a zažít spoustu věcí, o kterých byste předtím ani neuvažovali. Jednou z nevýhod Couchsurfingu, tak jak je koncipovaný nyní, je, že pomalu tak trochu přeměnil v online seznamku. Pokud si ale kontrolujete potenciální hostitele nebo hosty a čtete jejich recenze, vždycky najdete někoho, koho pořád baví původní myšlenka kulturní výměny.

Trusted Housesitters

Pokud preferujete více pohodlí, prostoru a vlastní klíče, a ještě máte rádi domácí mazlíčky, budete nadšení z mezinárodní hlídací služby Trusted Housesitters. Na této stránce se také stačí zaregistrovat a můžete si vybírat z domovů po celém světě, jejichž majitelé odjíždí a potřebují, aby se jim někdo staral o byt či dům a venčil nebo krmil jejich domácí zvíře. Můžete tak zapadnout mezi místní, poznat, jak bydlí a za malou protislužbu si užívat krás okolí.

Work Away

O něco náročnější, ale možná nejvíce obohacující, je pak možnost, kterou nabízí web Work Away. Poté, co se zaregistrujete jako dobrovolníci, si můžete vybírat z nepřeberného množství nabídek práce a ubytování. Když si domluvíte pobyt u některého z mnoha hostitelů, funguje to na bázi dobrovolnické práce, kdy na místě přes den pomáháte a za to máte zajištěnou stravu, ubytování a spousta nových zážitku a obohacujících setkání. Na Work Away můžete najít nabídky práce od farem, přes pomoc v hotelovém resortu, až po školy a neziskové organizace. Cestovat se dnes dá mnoha způsoby, ale ty, které nabízejí mezikulturní výměnu, se mi vždycky osvědčily jako opravdu nezapomenutelné pobyty.

 A jak cestujete vy?Diskuze

Tomáš Osinek

Blog o všem co mě zajímá a rád se o to ve volném čase podělím psanou formou s ostatními.
Uvodní foto 1
Oblíbenost autora: -

O autorovi

Nezávislý pisatel.

Kalendář

<<   červen 2019

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

beach