beach

Mixxxerx

TÝDEN.CZ

19. 7. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jestli mám s něčím zkušenost, tak je to vybírání snubního prstenu

Autor: Tomáš Osinek

25.10.2018 10:20

Jak postupovat při výběru zásnubního prstenu krok za krokem Konečně jste se rozhoupali k dlouho plánovanému a životně důležitému kroku a hodláte svou milovanou požádat o ruku. Gratulujeme! Ale co zásnubní prsten? Bez něho to nepůjde. Přečtěte si, jak při výběru zásnubního prstenu postupovat krok za krokem, abyste vybrali správně.

1. Určete si cenu

Možná jste již někde zaslechli, že cena zásnubního prstenu by měla odpovídat 2-3 platům muže, jedná se však pouze o historický marketingový tah zlatníků z doby hospodářské krize, kterým se zdaleka nemusíte řídit. Řiďte se svým pocitem a investujte do prstenu tolik, kolik uznáte za vhodné.

2.Vezmete si na pomoc nevěstu?

V dalším kroku se rozhodněte, zda výběr prstenu zvládnete hravě sami nebo si na pomoc přizvete budoucí nevěstu, čímž si sice usnadníte práci s výběrem, ale ji samozřejmě připravíte o jedinečný moment překvapení. Jako poradní hlas si s sebou můžete vzít i nevěstinu kamarádku nebo nastávající tchyni. Zkrátka někoho, kdo nevěstu a její vkus dobře zná.

3. Online nebo v kamenné prodejně?

Zásnubní prstýnek můžete koupit online, ovšem ve zlatnictví vám s výběrem leckdy dobře poradí. Zde záleží především na tom, co preferujete.

4. Vyberte si styl a design

Pokud chcete prsten vybrat sami, snažte se odhadnout, po kterém zásnubním prstenu vaše drahá polovička touží. Po tradičním nebo moderním? Řiďte se jejím stylem oblékání, dosavadních šperků nebo podle jejích oblíbených filmů. Pomůže vám například článek: Romantička nebo klasička? Vyberte ten správný zásnubní prsten.

5. Zlato nebo platina?

Co se výběru kovu týče, nejčastěji muži sahají po prstýncích z platiny a bílého, žlutého nebo červeného zlata. Platina patří mezi nejušlechtilejší kovy, a také mezi nejdražší. Zásnubní prsten z bílého zlata je sázkou na jistotu a červené zlato se zase hodí pro romantičtější povahy.

6. S diamantem nebo bez?

Chcete svou lásku zahrnout diamanty nebo se přikláníte k levnější variantě – zirkonu? Myslete na to, že třpyt diamantů je věčný a touží po něm snad každá žena. Pokud se rozhodnete pro zirkon, možná ušetříte pár tisíc a na první pohled zirkon od diamantu nerozeznáte, ovšem již za rok uvidíte rozdíl. Zirkon už nebude tak oslnivě lesklý.

7. Jak se trefit s velikostí?

A nakonec… jak trefit správnou velikost? Ideálně nahlédněte své milé do šperkovnice a pokud v ní objevíte nějaký prstýnek, obkreslete si ho a řiďte se podle obkresu ve zlatnictví. Něco nám říká, že dokonalý zásnubní prsten najdete na Prsteny.cz. A pokud ne, Šperky Rýdl vám jej zhotoví přesně podle vašich představ.
Tomáš Osinek

Blog o všem co mě zajímá a rád se o to ve volném čase podělím psanou formou s ostatními.
Uvodní foto 1
Oblíbenost autora: -

O autorovi

Nezávislý pisatel.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

beach